مقالات علمی، پژوهشی، درسی

یوند اولیاء و مربیان (ارتباط خانه و مدرسه)
درج شده در تاریخ 1393/10/24 توسط معوان.

گروه بندی

لیست مقالات
مهارت زندگي كردن را بياموزيم
تاریخ درج مقاله: 1394/03/09
استحمام با گیاهان خوشبو
تاریخ درج مقاله: 1394/02/14
دل نوشته ای برای معلم
تاریخ درج مقاله: 1394/02/14
دو راه برای شاد بودن
تاریخ درج مقاله: 1393/10/24
ایمن ساختن کودکان در زمستان
تاریخ درج مقاله: 1393/10/24
روش هاي صحيح مطالعه
تاریخ درج مقاله: 1393/10/24
قدرت ذهن ناخودآگاه براي فهم بهتر
تاریخ درج مقاله: 1393/10/24
قدرت ذهن ناخودآگاه براي فهم بهتر
تاریخ درج مقاله: 1393/10/24
نقش بازی در رشد کودکان
تاریخ درج مقاله: 1393/10/24
دروغگويی در کودکان
تاریخ درج مقاله: 1393/10/24
موفقيت
تاریخ درج مقاله: 1393/10/24
قدر شناسی
تاریخ درج مقاله: 1393/10/24
تغذيه دانش آموزان را جدی بگيريم...
تاریخ درج مقاله: 1393/10/24
آیا کودک من بیش فعال است؟
تاریخ درج مقاله: 1393/10/24

کسب علم و دانش در نزد مسلمانان از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است و گذشته فرهنگی درخشان ملت مسلمان ایران به مقدار زیادی با ارزش علم در اسلام پیوند خورده است.

به همین دلیل خانواده های ایرانی به تحصیل فرزندان خود اهمیت فراوان می دهند و به پیشرفت علمی آنان علاقه دارند در آغاز سال تحصیلی که از مهر ماه آغاز می شود شاهد بروز و ظهور این علاقه در خانواده ها و پدران و مادران عزیز این مرز و بوم هستیم. قبل از اینکه 'مهر' برسد مردم در تلاش اند که اسم فرزند خود را در مدرسه ای خوب ثبت نام کنند و از محیط تربیتی او اطمینان به دست آورند.حسایت و پی گیری والدین در این خصوص از همین اشتیاق ریشه می گیرد و اگر گاهی برای یافتن یک مدرسه خوب به برخی افراد موثر متوسل می شوند ناشی از همین علاقه است.

ماه مهر برای خانواده ها نیز پیام هایی دارد. از جمله اینکه اولیای گرامی دانش آموزان در مقابل سلامت روحی و روانی دانش آموزان مسئولیتی بسیار سنگین به عهده دارند.آن ها هستند که زیربنای تربیت کودکان را با رفتار خودشان شکل می دهند  و مسیر زندگی آنان را در طول زندگی تعیین می کنند از این رو اولیای دانش آموزان در آغاز سال تحصیلی به چند نکته مهم باید توجه کنند.

1-در همان آغاز سال تحصیلی با خدای خود تجدید میثاق کنند که برای تربیت فرزند خودشان برنامه داشته  باشند و برای تعلیم و تربیت او وقت بگذارند و حساس باشند. یکی از مشکلات تربیت در جامعه ما ذیغ زمان تربیت است اشتغالات و گرفتاری های والدین در بیرون از خانه به قدری آنان را مشغول می سازد که زمان کافی برای پرداختن به تربیت فرزند در اختیار ندارند.این نوع خانواده ها به بازنگری جدی در برنامه های روزانه خود نیاز دارند.گروه دوم کسانی اند که برای تعلیم و تربیت فرزند وقت کافی در اختیار دارند ولی به تربیت سالم بی اعتنا هستند این افراد نیز به بازنگری حال خود محتاج اند.

2-اولیای دانش آموزان باید با مدرسه فرزند خود ارتباط  موثر برقرار کنند.برقراری ارتباط در حل مسائل و مشکلات تاثیر بسیار زیاد دارد و موانع را از پیش پای خانه و مدرسه بر می دارد. بی خبر ماندن در تربیت لطمات زیادی به مسیر درست  تربیت می زند و هدف های تربیتی را عقیم می گذارد.زمانی که پدر یا مادر با مدیر یا معلم رابطه برقرار می کند و درباره مسایل تربیتی و تحصیلی فرزند خود گفت و گو می کند و اطلاعات لازم را به دست می آورد،آمادگی و حساسیت او نسبت به نیازهای تربیتی فرزند افزایش پیدا می کند و اقدامات جدی تری برای بررسی و اصلاح رفتار فرزندان به عمل می آورد.

3-در تعلیم و تربیت فرزند خود مشارکت داشته باشند.تجربه و تحقیق نشان داده است والدینی که خود در تحصیل و آموزش فرزندشان درگیر می سازند،به فرزندشان در یادگیری کمک می کنند.هم چنین فرزندان این گونه والدین از نظر تحصیلی وضعیت بهتری دارند این والدین کار معلم را نیز آسان تر می سازد.

4-منابعی را برای خواندن و یادگیری در خانه فراهم کنند.والدین باید کتاب ها و مجلات مناسب برای سن و کلاس بچه ها را در خانه تدارک ببینند تا بچه ها آن ها را مطالعه نمایند گاهی نیز لازم است که این مطالعه به صورت مشارکتی باشد یعنی والدین همراه با فرزندانشان به مطالعه ی گتاب مجله یا روزنامه بپردازند.

5-بسیاری از والدین برای مسایل فرعی فرزندان از جمله کلاس های مختلف خارج از مدرسه اهمیتی بیش از مدرسه قایل می شوند در حالی که باید مهم ترین نگرانی والدین مسایل تحصیلی و درسی فرزندانشان باشد.

6-اگر مسأله و موردی برای فرزندتان پیش آمد هرچه زودتر معلمانش را در جریان قرار دهید.منتظر نشوید که معلم فرزندتان با شما تماس بگیرد به خاطر داش
آخرین اخبار:
پیوند های مفید:
تماس با ما:

آمادگی و دبستان غیر دولتی پیشتازان آموزش شهرستان بابلسر
01135330663,01135330662,09111167570
بابلسر - پشت اداره برق - آمادگی و دبستان غیر دولتی پیشتازان آموزش
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه فرهیختگان جوان می باشد.
برای استفاده بهینه از این وب سایت از مرورگرهای مدرن مانند IE 9+ ، FireFox یا Google Chrome استفاده نمایید.